30.11.2018

Zarząd PTChR informuje, że proces przyznawania nominacji PTChR do FESSH Academy 2019
został zakończony. Zgodnie z kolejnością zgłoszeń oraz spełnieniem wymogów formalnych (członkostwo w PTChR) nominację otrzymali:
dr Wojciech Zadura oraz dr Paweł Dec

Gratulujemy

Wciąż pozostaje możliwość zgłoszenia się bezpośrednio na normalnych warunkach uczestnictwa.  


23.11.2018

Szanowni Państwo, 

uprzejmie informuję, że zakres zabiegów wykonywanych w Klinice Chirurgii Dziecięcej, Onkologicznej, Urologii i Chirurgii Ręki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod kierownictwem Pani Prof. dr hab. n. med.  Elżbiety Gawrych został rozszerzony o operacje rekonstrukcyjne rąk u dzieci z zastosowaniem technik mikrochirurgicznych. Do zespołu Kliniki dołączyłem z dniem 1.05.2018 r. i jest to kontynuacja mojej wieloletniej współpracy z Kliniką w tym zakresie.

 Jednocześnie powstała przykliniczna Poradnia Chirurgii Ręki Dzieci dedykowana wadom wrodzonym i rekonstrukcjom pourazowym kończyny górnej, czynna we wtorki w godz. 08.00–13.00, rejestracja telefoniczna 91 425 34 08 lub on-line, bądź osobista. Zachęcamy do kierowania do naszego ośrodka dzieci począwszy od okresu niemowlęcego z wrodzonymi wadami kończyn i wadami pourazowymi, celem zaplanowania wieloetapowego leczenia w naszym ośrodku.

W przypadku złożonych urazów rąk, amputacji, ciężkich urazów zmiażdżeniowych kończyny górnej służymy pomocą konsultacyjną, a w wybranych przypadkach  prosimy o kierowanie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z Izbą Przyjęć dla Dzieci  SPSK 1, ul. Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie czynnego całą dobę – tel. 91 425 31 41.

Serdecznie zapraszamy do współpracy. 

Dr n. med. Ireneusz Walaszek
Hand Diploma FESSH